Po - Čt: 9:00 - 19:00, Pá - 9:00 - 15:00

Individuální fyzioterapie - Balneo Lípa Praha Stodůlky

Fyzioterapie (léčebná rehabilitace) dokáže léčit bolesti pohybového aparátu – svalů, šlach a kloubů a pomáhá předcházet problémům se zády a klouby, zpomaluje stárnutí a opotřebování těla, zlepšuje schopnost regenerace po fyzickém zatížení nebo psychickém napětí.

Základním kamenem je manuální terapie. V dnešním technickém světě je osobní kontakt a dotek vzácností a u mnoha lidí již samotný dotek léčí.

Dalším fyzioterapeutickým prostředkem je pohyb – cvičení, které učí pacienta harmonicky zatěžovat tělo a nepřetěžovat jen určité oblasti, které se tak snadněji opotřebovávají a bolí. Fyzioterapeut se také snaží změnit zažité chybné pohybové návyky. Aby fyzioterapeut dosáhl optimálního výsledku, musí působit přes centrální nervový systém – mozek, který neřídí jednotlivé svaly, ale celé pohybové vzory. K tomuto ovlivnění se používají techniky, které působí na neurofyziologickém podkladě.

Fyzioterapie není lék na všechno, ale dotýká se mnoha oborů medicíny, v některých je hlavní součástí léčby, v jiných dokáže zmírnit obtíže, či působit jako prevence.

Čím se zabývá fyzioterapie u dospělých:

  • Fyzioterapie ortopedických a neurologických diagnóz (např. bolestivé stavy v oblasti zad, ramenních, kyčelních a kolenních kloubů, strukturální poruchy páteře)
  • Bolesti čelistního kloubu
  • Poúrazová a pooperační fyzioterapie
  • Fyzioterapie u vybraných neurologických diagnóz (obrna lícního nervu, bolesti hlavy aj.)
  • Fyzioterapie žen před a po porodu (obnova funkce břišních svalů a pánevního dna)
  • Terapie pánevního dna (vadné držení těla, inkontinence aj.)
  • Viscerální terapie

Máte zájem o fyzioterapii? Napiště nám. 

Už stačí jen a my se vám co nejdřív ozveme

Novinky

1991 - 2024 © Balneo Lípa