Po - Čt: 9:00 - 19:00, Pá - 9:00 - 15:00

Masáže

Při jednotlivých masážích jsou používané různé masážní techniky a jejich kombinace.

Klasická a sportovní masáž

Jemná až středně silná masáž. Odstraňuje únavu, obnovuje pohyblivost ztuhlých a bolestivých svalů, odbourává napětí. Přináší celkové fyzické uvolnění a psychickou vyrovnanost.
Doporučený čas: 45 – 90 min.

Reflexní - regenerační (rehabilitační) masáž

Nejčastěji používaná, silnější masáž, zaměřená na konkrétní svalově pohybové problémy. Napomáhá odstranit blokády a bolesti krční páteře, bolesti hlavy a odbourává psychické napětí. V kombinaci se používá široká škála technik od klasické přes hloubkovou masáž až po odblokování.
Doporučený čas: 30 – 90 min.

Těhotenská masáž

Uvolňují se při ní lymfatické cesty, svaly, klouby a je výbornou přípravou na porod. Dodá budoucí mamince velmi důležitou psychickou stabilitu. Masáž se zaměřuje především na relaxaci svalů nohou a rukou, oblast pánve, bederní a krční páteře.
Doporučený čas: 45 – 60 min.

Anticelulitidní masáž

Masáž vhodná při celulitidě a při estetickém formování postavy. Tento druh masáže je zaměřen na dolní končetiny, stehna, lýtka a hýždě. Používají se speciální tlakové hmaty v kombinaci s masážní baňkou. Doporučuje se v kombinaci s termo-olejovými zábaly nebo lávovými kameny.
Doporučený čas: 60–90 min.

Antistresová masáž

Od reflexologie chodidel až po masáž hlavy s důrazem na krční páteř v kombinaci s lávovými kameny. Vede k vnitřní harmonii a pohybové uvolněnosti.
Doporučený čas: 60 – 90 min.

Baňkování

Masáž baňkami využívá podtlaku k úpravě oběhu krve a lymfy. Obnovuje funkci nervového systému, odstraňuje bolest, uvolňuje svalové spasmy a fascie, zvyšuje rozsah kloubů, povoluje napětí v úponech a snižuje celulitidu. Je vhodná v kombinaci s klasickou masáží a lávovými kameny.
Doporučený čas: 30 – 60 min.

Lávové kameny

Teplo, které se uvolňuje z kamenů umožňuje dostat se do hloubky svalů, prokrvit je, uvolnit svalové spasmy, zlepšit metabolismus, lymfatický systém, krevní oběh, zrychlit detoxikaci a snižuje celulitidu. Podporuje samoléčebnou schopnost organismu a zklidňuje psychiku. Masáž lávovými kameny je vhodné kombinovat s klasickou masáží.
Doporučený čas: 45–90 min.

Aromaterapeutická masáž

Kombinace švédské a akupunkturní masáže s použitím éterických olejů, které se míchají těsně před masáží, a to podle potřeby účinku buď stimulující (jang), nebo uklidňující (jin). Tělo se uvolní a díky přirozeným látkám z rostlin se podnítí regenerace buněk.
Doporučený čas: 60 – 120 min

Masáž hlavy, obličeje, dekoltu

Účinně zbavuje stresu, napětí a napomáhá odstraňovat migrény. Zlepšuje koncentraci, pomáhá proti depresím a úzkostným stavům. Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy a kvalitu vlasů a taktéž regeneruje svalstvo dekoltu, krku a obličeje. Při masáži dochází k podpoře správné cirkulace krve a pleť se zbavuje toxických látek, které mohou způsobovat otoky a kruhy pod očima.
Doporučený čas: 30 min

Breussova masáž

Jemná masáž zad v oblasti páteře vhodná u výhřezu ploténky. Principem masáže je pomocí jemných tahů po páteři roztáhnout meziobratlové ploténky a vmasírovat do nich potřebné množství třezalkového oleje pro uvolnění zad, zejména v oblasti kříže a beder.
Doporučený čas: 30 - 60 min

Havajská masáž

Jedna z nejúčinnějších masáží, s intenzitou podle přání klienta. Jedná se o tradiční techniku masáže, která se začala používat na Havajských ostrovech k obnovení rovnováhy mysli a těla. Základem jsou rytmické pohyby nejen prsty a dlaněmi, ale i předloktími a lokty. Tzv. technika „Lomi lomi“ znamená v překladu „laskavé ruce“.
Doporučený čas: 60 - 90 min

Medová detoxikační masáž

Masáž, jejíž silný účinek neodpovídá jejímu jemnému názvu. Medová masáž se osvědčila jako doplněk při léčbě některých civilizačních chorob (např. revma kloubů, žaludeční a střevní poruchy, chronický únavový syndrom a kožní problematika). Prostřednictvím kvalitního medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných toxinů z tkání.
Doporučený čas: 60-90 min

Hloubková tlaková masáž s využitím baňkování

Tato masáž není relaxačním typem masáže. Stlačování bolestivých bodů ve svalu, úponů šlach a svalů a také akupresurních bodů a reflexních zón dochází k uvolňování spasmatu a blokád ve svalu. Masáž uvádí tělo do ozdravného procesu, který může po okamžité úlevě přejít do zdánlivého zhoršení stavu, vedoucímu však k dlouhodobému a hlubšímu uzdravení a harmonizaci těla. 

V kombinaci s léčebných efektem baněk jsou odváděny škodliviny z těla a je stimulován imunitní systém. Baňky také upravují funkci vnitřních orgánů a pozitivně ovlivňují procesy i na místech vzdálených od místa aplikace.
Doporučený čas: 60-90 min

Lymfatická manuální masáž

Manuální lymfodrenáž je terapeutická masáž, při níž terapeut pomocí jemné techniky a rytmických pumpovacích hmatů ruky napomáhá k rozproudění lymfy v lymfatickém oběhovém systému těla. Kromě zvýšení imunity organismu a celkové detoxikace těla přináší tato masáž také zlepšení metabolismu a celkové fyzické kondice, zmenšení otoků a urychlení regenerace v rámci pooperační péče. Manuální lymfatická masáž nejen pomáhá s léčbou obezity, při terapii artrózy kloubů dolních končetin, ale je také prevencí vzniku křečových žil, migrén, celulitidy a je také vhodnou předoperační přípravou zlepšující kondici pacienta.
Doporučený čas: 60-90 min

Kraniosakrální osteopatie

Velmi jemná terapeutická metoda pracující s tělem v uvolněném stavu, přičemž vyvíjený tlak odpovídá přibližně váze položené desetikoruny. Podporuje přirozené pohyby v těle, rozvolňuje stagnace a napomáhá samoléčebným procesům těla.Tato metoda pracuje s tělem komplexně; obtíže na jednom místě těla mají často příčinu na místě zcela jiném. Má široké pole působnosti, může pomoci řešit jak problémy s pohybovým aparátem, tak různé chronické obtíže. Jednou ze zásad této metody je šetrný přístup ke klientovi i jeho tělu, naslouchání a jednání s ohleduplností a respektem.
Doporučený čas: 60 min


Máte zájem objednat se na masáž? Napište nám.

Už stačí jen a my se vám co nejdřív ozveme

Novinky

1991 - 2024 © Balneo Lípa