Po - Čt: 9:00 - 19:00, Pá - 9:00 - 15:00

Pilates

Metoda cvičení Pilates přináší výhody protažení z lekcí jógy spolu s vynikajícím zpevněním svalů z lekcí z posiloven. Metoda je založena na svalové harmonii a rovnováze, je to nový způsob pohybu těla, který v sobě spojuje východní tradice a západní přístup k fitness. Zakladatelem a tvůrcem této metody je Joseph Hubertus Pilates (1880–1967), který oba tyto směry zkombinoval a vytvořil svůj vlastní program rozvoje těla a mysli.

Pilates - Skupinové cvičení

Cvičení metodou Pilates je velmi účinné za předpokladu správného provádění jednotlivých cviků. Je určeno pro každého, bez ohledu na věk a momentální tělesnou zdatnost. Lidé se zdravotními potížemi, po fyzickém zranění, těhotné ženy by se měli poradit o vhodnosti cvičení s lékařem.

Cvičení je zaměřené na

 • posílení hlubokých svalů
 • napřímení a pevnost držení těla
 • práci s pánví a svalstvem pánevního dna
 • koordinaci pohybu
 • protažení a uvolnění napětí v těle
 • harmonizaci, zklidnění
 • trénink koncentrace

Pilates je založeno na šesti principech

 1. Koncentrace - Pilates protahuje a zpevňuje tělo, ale nestane se tak bez účasti mozku. Na jednotlivé pohyby je nutné koncentrovat pozornost, pak budou prováděny správně a budou efektivní.
 2. Kontrola - Pilatesova metoda je soubor kontrolovaných pohybů v rámci těla, každý pohyb musí být vedený kontrolovaně, musíme ho plně vnímat.
 3. Střed těla (powerhouse = PWH) - Jde o soubor svalů umístěný hluboko v břišní dutině, odtud vychází všechna energie. Střed těla podpírá páteř, tvoří oporu vnitřním orgánům, udržuje správné držení těla, je místem rovnováhy. Posílením této oblasti zlepšíme držení těla, odstraníme bolesti páteře, budeme mít ploché břicho.
 4. Plynulost - Cvičíme plynule bez zrychlení (bez hmitání, švihů a trhání tělem), jeden cvik plynule a bez prodlevy navazuje na cvik druhý.
 5. Přesnost - Všechny cviky je nutno cvičit se správným dýcháním (dbáme na zpevnění břicha při každém výdechu), pohyby provádíme kontrolovaně, přesně, stále myslíme na správné držení jednotlivých částí těla.
 6. Dýchání - Nadechujeme se zhluboka nosem do spodní poloviny hrudníku (jedná se o tzv. laterální/brániční dýchání) (protažení břišních svalů). Vydechujeme ústy a současně vtahujeme PWH k páteři (kontrakce břišních svalů), a vytlačíme všechen vzduch z plic, nezadržujeme dech.

Máte zájem se o Pilates dozvědět více? Napište nám.

Už stačí jen a my se vám co nejdřív ozveme

Novinky

1991 - 2024 © Balneo Lípa